Ogłoszenia

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
31.05.2020

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Z dniem 6 czerwca br. odwołana zostaje ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zgodnie z przepisami prawa kościelnego „wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i dni nakazane
 2. W dzisiejszą uroczystość można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: „Przybądź, Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków (przystąpienie do spowiedzi i Komunii św., dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego).
 3. W poniedziałek przypada Święto Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych. Zachęcamy do udziału w Mszach Św. o godz. 8:00 i 18:00.
 4. Zapraszamy na spotkanie Oazy Dorosłych w poniedziałek w kaplicy św. Józefa. Spotkanie rozpocznie się wspólną adoracją Najśw. Sakramentu o godz. 19.00.
 5. Spotkanie grupy modlitewnej odbędzie się w środę po wieczornej Mszy św. w kaplicy św. Józefa.
 6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi – pół godziny przed każdą Mszą św.
 7. W czwartek będziemy obchodzili Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana – w tym dniu chcemy pamiętać w modlitwie o kapłanach i modlić się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 8. Okazja do przedwakacyjnej spowiedzi dla dzieci – w czwartek od godz. 16:30.
 9. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. szkolną w czwartek o godz. 17:00.
 10. Rodziny Domowego Kościoła zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w ich intencji w piątek o godz. 18.00. Po Mszy św. modlitwa uwielbienia w górnym kościele.
 11. Odwiedziny chorych i osłabionych wiekiem Parafian rozpoczną się w sobotę o godz. 6:30. Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku w zakrystii i w kancelarii
 12. Na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi zapraszamy w sobotę o godz. 7:00
 13. Członków Bractwa Szkaplerza zapraszamy na Mszę św. w ich intencji w sobotę o godz. 8:00
 14. Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę od godz. 17.00
 15. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.
 16. Nauki przedślubne dla narzeczonych odbędą się od 8-10.06 w górnym kościele o godz. 19.00.
 17. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki w godzinach od 8:30 do 9:30 oraz od 16:00 do 17:00. Do kancelarii przychodzimy w maseczkach i rękawiczkach.
 18. Trwamy w naszych domach na modlitwie różańcowej o godz. 20.30. Wezwaniem do tej modlitewnej jedności jest głos dzwonów naszego kościoła o godz. 20:15.
 19. Parafialne wyjazdy zostały odwołane. W zakrystii można odebrać wpłacone pieniądze.
 20. Dziękujemy osobom troszczącym się o czystość kościoła i kaplicy
 21. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Dzieciom polecamy „Małego Gościa”. Do nabycia także nasza gazetka „W Sercu Jezusa” w cenie 1 zł.
menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia NSPJ Świętochłowice, siedziba: Świętochłowice , Chorzowska 4.