OGŁOSZENIA

XXX Rocznica Poświęcenia Kościoła
25.10.2020

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać.”
 
  1. Z racji uzyskania wyniku pozytywnego na covid-19 przez ks. Proboszcza, kapłani z parafii nie mogą pełnić posługi duszpasterskiej aż do zakończenia izolacji i kwarantanny. Jednocześnie prosimy by ci, którzy mieli kontakt z ks. Proboszczem w ostatnich dniach obserwowali, czy nie pojawiają się niepokojące objawy. Gdyby tak było, uprasza się o kontakt z lekarzem rodzinnym. W sobotę 24 października miało miejsce ozonowanie kościoła, dlatego od niedzieli i przez cały kolejny tydzień, Msze św. będą sprawowane przez kapłanów z innych Parafii. Zarówno różaniec jak i pozostałe nabożeństwa zostają odwołane. Kancelaria nieczynna aż do odwołania. Wszystkie sprawy załatwiamy telefonicznie. Sakrament bierzmowania, który miał być udzielony młodzieży naszej Parafii w środę, zostaje odwołany. Bardzo prosimy o przestrzeganie zasad obowiązujących w kościele, czyli dezynfekcję rąk oraz zasłanie nosa i ust. Licząc na szybki powrót do zdrowia zawierzamy się Sercu Jezusowemu oraz polecamy się Waszej osobistej modlitwie.
  1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  2. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, którą będziemy obchodzili w przyszłą niedzielę, 1 listopada. Zamiast nieszporów żałobnych i procesji na cmentarz zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym za zmarłych o godz. 15:45. Chcemy modlić się za zmarłych z naszych rodzin, piaśnickich parafian, duszpasterzy i wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu. Imiona i nazwiska zmarłych od ostatniej Uroczystości Wszystkich Świętych zostaną odczytane podczas modlitwy różańcowej w kościele.
  3. W oktawie tej uroczystości szczególną modlitewną pamięcią ogarniamy naszych zmarłych. Za zmarłych zalecanych będziemy się modlili podczas nabożeństw różańcowych w dniach od 2 do 8 listopada. Zalecki można składać w zakrystii.
  4. Dziękujemy osobom troszczącym się o czystość kościoła i kaplicy.
  5. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Dzieciom polecamy „Małego Gościa”. Do nabycia także nasza gazetka „W Sercu Jezusa” w cenie 1 zł.
menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia NSPJ Świętochłowice, siedziba: Świętochłowice , Chorzowska 4.