OGŁOSZENIA

I Niedziela Adwentu – 03.12.2023

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny. Adwent jest czasem pobożnego i radosnego przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Zachęcamy, by w tym okresie przystąpić do Sakramentu Pokuty i przyjąć Komunię Świętą. Zachęcamy Parafian do przygotowania w domu symboli adwentowych (wieńca, świecy, kalendarza).
 2. Każda 1 Niedziela Adwentu obchodzona jest jako Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy, by w okresie Adwentu podjąć dobrowolną abstynencję i ofiarować ją w intencji ludzi uzależnionych od alkoholu lub skrzywdzonych przez alkoholików. W kaplicy MB Fatimskiej wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisać swoją deklarację abstynencji.
 3. Msze święte Roratnie będą się odbywały: w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 6.30, w czwartek o godz. 17.00, a w piątek o godz. 18.00. Zwracamy się także z prośbą do wszystkich, którzy mogliby ofiarować jakieś podarunki na nagrody dla dzieci (zabawki, przybory szkolne, słodycze). Podarunki te prosimy przynieść do zakrystii. W zakrystii można zakupić lampiony roratnie w cenie 35 zł. U przedstawicieli Domowego Kościoła można nabyć: wigilijne świece „Caritas” - duże w cenie 15 zł i małe w cenie 10 zł oraz opłatki wigilijne  pakowane po 5 sztuk /3 duże i 2 małe/ w cenie 5 zł.
 4. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą parafię i składają swoje ofiary w kościele i na konto parafialne.
 5. Dziękujemy osobom, które poświęcają swój czas i dbają o czystość w kościele i kaplicy.
 6. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na nasz kościół.
 7. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasz kościół. W przyszłą niedzielę odbędzie się także zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 1. W poniedziałek 4 grudnia o godz. 9.00 będzie sprawowana Msza św. z okazji „Barbórki”. Zapraszamy Brać Górniczą wraz z rodzinami oraz wszystkich związanych z pracą w kopalni.
 2. 6 grudnia św. Mikołaj przy pomocy naszej młodzieży pragnie nawiedzić domy wszystkich dzieci. Zapraszamy rodziców chętnych do przyjęcia św. Mikołaja w domu do zgłaszania się poprzez formularz dostępny na Facebooku Zgłoszenia przyjmujemy do 3 grudnia (niedziela do godz. 21.00) włącznie. Szczegóły u ks. Karola.
 3. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkanie w czwartek o godz. 17:00 w kościele.
 4. W piątek 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny swoje święto patronalne obchodzą Dzieci Maryi. Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń i nałożeniem medalików o godz. 16.30. Do udziału zapraszamy rodziców, rodzeństwo i wszystkich parafian. Po Mszy św. spotkanie na probostwie.
 5. W niedzielę 10 grudnia zapraszamy do całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy na dole. Adoracja potrwa od północy do północy i będzie się  odbywała w ciszy, z wyjątkiem kilku momentów wspólnej modlitwy. Zapraszamy osoby chętne do pełnienia godzinnego dyżuru do wpisywania się na listę w zakrystii lub o kontakt z ks. Karolem. 
 6. Chorych i osłabionych wiekiem Parafian odwiedzimy dopiero przed Świętami – w sobotę 16 grudnia. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej do 14 grudnia.
 7. Studenci zapraszają serdecznie do kawiarenki „Heart Cafe” w niedzielę 17 grudnia. Szczegóły za tydzień. 
 8. W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na rok 2024. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. z okazji jubileuszu małżeństwa czy rocznicy urodzin, a także w innych potrzebach lub intencjach dziękczynnych. Zachęcamy także młodzież, aby zamówić Mszę św. z okazji 18 urodzin. Prosimy także o sprawdzenie na stronie internetowej parafii oraz w gazetce parafialnej poprawności podanej intencji.
 9. Ofiary zebrane w czasie odwiedzin kolędowych pragniemy przeznaczyć na remont koryta dachu kościoła i oświetlenie LEDowe dolnej kaplicy.
 10. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” w cenie 10 zł. Dzieciom polecamy „Małego Gościa” w cenie 7 zł. Do nabycia także nasza gazetka „W Sercu Jezusa” ofiara 1 zł. Zachęcamy także do korzystania z parafialnego

 

OGŁOSZENIA BRACTWA SZKAPLERZNEGO

 1. W naszej parafii trwa Przedświąteczna Zbiórka Darów (do 17 grudnia) dla rodzin najbardziej potrzebujących, Rodzinnego Domu Dziecka oraz dla dzieci i osób z ochronek przyparafialnych naszego dekanatu. Wszystkich wiernych chcących pomóc prosimy o składanie produktów chemicznych, żywnościowych, słodyczy, zabawek w specjalnie przygotowanym pojemniku przy chrzcielnicy wraz z zbiórką organizowana jest akcja solidarności z naszymi chorymi i cierpiącymi parafianami niech naszym wyrazem jedności będzie: Modlitwa i dar symbolicznej czekolady. Zostaną one przekazane przez naszych duszpasterzy podczas odwiedzin w domach i szpitalu.
menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia NSPJ Świętochłowice, siedziba: Świętochłowice , Chorzowska 4.