OGŁOSZENIA

V Niedziela Wielkiego Postu  - 26.03.2023

 

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą parafię i składają swoje ofiary w kościele i na konto parafialne.
 2. Dziękujemy osobom, które poświęcają swój czas i dbają o czystość w kościele i kaplicy.
 3. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
 4. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na pokrycie kosztów zużycia energii elektrycznej.
 5. Zapraszamy na kolejne spotkanie Seminarium Odnowy Wiary w poniedziałek (jutro) o godz. 18:45 w dolnym kościele.
 6. Wszystkie dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. szkolną w czwartek o godz. 17.00. Po Mszy św. najmłodszych zapraszamy na Drogę Krzyżową. W sobotę o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie Dzieci Maryi oraz Ministrantów.
 7. Wszystkie dzieci, a szczególnie uczniów SP1, zapraszamy na wielkopostne rekolekcje szkolne, które w tym roku będą się odbywały w dniach 3-5 kwietnia. Wszystkie spotkania rekolekcyjne będziemy przeżywać w kościele każdego dnia o 17:00.
 8. W niedzielę 2 kwietnia swoje urodziny obchodzi ks. Karol Płonka. Msza święta w intencji Solenizanta zostanie odprawiona o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy.
 9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11:30 będziemy udzielali sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych - których dzieci będą ochrzczone w kwietniu i maju - odbędzie się w sobotę o godz. 18:50 w kościele.
 10. Odwiedziny z posługą sakramentalną chorych i osłabionych wiekiem Parafian odbędą się przed Świętami, czyli w sobotę 2 kwietnia. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii.
 11. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm będzie miało miejsce podczas każdej Mszy Św. Uroczysta procesja z palmami odbędzie się przed Mszą Św. o godz. 10:00; uczestników tej Eucharystii prosimy o zgromadzenie się już o godz. 9:50 przy schodach od strony parkingu. Bardzo prosimy wszystkich parafian, by nie przynosili ubiegłorocznych palm do kościoła ponieważ nie mamy możliwości ich utylizacji.
 12. Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii odbędzie się w piątek 31 marca. Początek Mszą św. o godz. 18.00. W tym dniu nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej w kościele o godz. 17.15. Droga Krzyżowa przejdzie ulicą 3 Maja w kierunku Chorzowa, dalej w ulicę Pokoju, następnie obok osiedla „Akacjowa Dolina” do ulicy Bytomskiej i ulicą    Bytomską do parkingu przy kościele. Zakończenie przy krzyży na cmentarzu. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

 

 1. Bractwo Szkaplerzne organizuje w naszej parafii do 3 kwietnia 2023 Wielkanocną zbiórkę darów dla osób i rodzin najbardziej potrzebujących, Rodzinnego Domu Dziecka oraz dla dzieci z ochronek przy parafialnych naszego dekanatu. Wszystkich wiernych chcących pomóc prosimy: o składanie produktów żywnościowych, chemicznych, słodyczy, zabawek w specjalnie przygotowanym pojemniku przy chrzcielnicy. Wraz ze zbiórką Organizowana jest Akcja Solidarności z naszymi chorymi i cierpiącymi Niech naszym wyrazem jedności będzie: Modlitwa i dar symbolicznej czekolady. Zostaną one przekazane przez naszych duszpasterzy podczas odwiedzin w domach i szpitalu. Za wszelką pomoc i dar serca z góry serdeczne Bóg zapłać.
 2. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” w cenie 10 zł. Dzieciom polecamy „Małego Gościa” w cenie 7 zł. Do nabycia także nasza gazetka „W Sercu Jezusa” ofiara 1 zł. Zachęcamy także do korzystania z parafialnego Facebooka.
 3. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Meksyku, do Sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe w dniach 27 stycznia - 7 lutego 2024 roku. Program dostępny jest w gablotce oraz na Facebooku. Zapisy bezpośrednio u ks. Karola. Przy zapisach obowiązuje kolejność zgłoszeń. Cena uzależniona jest od ilości zgłoszeń. Najbardziej prawdopodobna cena to 3190 dolarów + 160 dolarów. Prosimy o jak najszybsze zgłaszanie się!
 4. Dekanalna piesza pielgrzymka do Częstochowy odbędzie się w dniach 9 – 11 czerwca br. Zapisy przez stronę internetową podaną na plakacie. Koszt 100 zł  z czego 50 zł wpłacamy na parafii /lista uczestników w zakrystii./
 5. Serdecznie zapraszamy na warsztat dla Rodziców dzieci w wieku przedszkolnym pt. "Od pełzania do czytania", który odbędzie się w naszej salce parafialnej 28 marca (wtorek) o godzinie 17.30. Warsztat poprowadzi nauczycielka ze Stowarzyszenia na Rzecz Edukacji i Rodziny Węgielek, które w Katowicach i Gliwicach prowadzi Przedszkole, Szkołę Podstawową dla Chłopców, Szkołę Podstawową dla Dziewcząt oraz Liceum Ogólnokształcące. Wśród uczniów oraz nauczycieli tych placówek są również nasi parafianie. W trakcie spotkania w naszej parafii będzie można z nimi porozmawiać, a oni chętnie odpowiedzą na pytania. Szczegóły oraz informacje o zapisach znajdą Państwo na plakacie, ulotkach z tyłu kościoła oraz na naszym profilu na Facebooku. Link do zapisów na parafialnym Facebooku.
menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia NSPJ Świętochłowice, siedziba: Świętochłowice , Chorzowska 4.