Ogłoszenia

XVIII Niedziela Zwykła – 02.08.2020
 
Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ
Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Dziś przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”. „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
 2. Trwa miesiąc sierpień – miesiąc w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Parafialna księga trzeźwości, w której można wpisywać swoje zobowiązania, wyłożona jest przy ołtarzu MB Fatimskiej.
 3. Zapraszamy na nieszpory niedzielne dziś o godz. 16.00.
 4. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas Mszy św., nabożeństw i modlitwy osobistej w kościele.
 5. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym, tzn. do końca sierpnia nie będzie w niedzielę Mszy św. o godz. 6:30. Kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałki i czwartki w godz.: od 8:30 do 9:30 i od 16:00 do 17:00. We wrześniu są jeszcze wolne intencje mszalne. U księży wyjeżdzających na urlopy można zamawiać intencje mszalne, które zostaną odprawione poza parafią.
 6. W czwartek obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. Zachęcamy do udziału we Mszach św. o godz. 8:00 i 18:00.
 7. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
 8. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 9. Dziękujemy osobom troszczącym się o czystość kościoła i kaplicy.
 10. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Do nabycia także nasza gazetka „W Sercu Jezusa”.

XIX Niedziela Zwykła – 09.08.2020
 
Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Trwa miesiąc sierpień – miesiąc w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Parafialna księga trzeźwości, w której można wpisywać swoje zobowiązania, wyłożona jest przy ołtarzu MB Fatimskiej.
 2. Zapraszamy na nieszpory niedzielne dziś o godz. 16.00.
 3. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas Mszy św., nabożeństw i modlitwy osobistej w kościele.
 4. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym, tzn. do końca sierpnia nie będzie w niedzielę Mszy św. o godz. 6:30. Kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałki i czwartki w godz.: od 8:30 do 9:30 i od 16:00 do 17:00. We wrześniu są jeszcze wolne intencje mszalne. U księży wyjeżdzających na urlopy można zamawiać intencje mszalne, które zostaną odprawione poza parafią.
 5. W czwartek przypada trzynasty dzień miesiąca. Po Mszy św. wieczornej, o godz. 17:30, odmówimy różaniec fatimski i przejdziemy wokół kościoła w procesji z figurą Matki Bożej. Prosimy o przyniesienie świec. Prośby i podziękowania można składać w koszyku przy wyjściu z kościoła.
 6. W sobotę będziemy obchodzili uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny, tradycyjnie nazywaną Świętem Matki Boskiej Zielnej. Jest to święto nakazane; zachęcamy do udziału we Mszach św., które będziemy sprawowali o godz. 7:30 (w kaplicy szpitalnej), 8:30, 10:00, 11:30 i 16:30. Zapraszamy także na nieszpory maryjne o godz. 16:00, po których poświęcimy zioła i kwiaty.
 7. W przyszłą niedzielę pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej.
 8. Kolekta przyszłej niedzieli będzie kolektą miesięczną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii.
 9. Dziękujemy osobom troszczącym się o czystość kościoła i kaplicy.
 10. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Do nabycia także nasza gazetka „W Sercu Jezusa”.
menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia NSPJ Świętochłowice, siedziba: Świętochłowice , Chorzowska 4.