OGŁOSZENIA

Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego
04.04.2021
Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii .
Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 
 1. Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust podczas Mszy św., nabożeństw oraz modlitwy osobistej w kościele. Jednocześnie prosimy by zachować wymagany dystans między sobą w kościele.
 2. Zapraszamy na nieszpory świąteczne dziś o godz. 16:00.
 3. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Zachęcamy do udziału we Mszach św., które będą sprawowane według porządku niedzielnego. Nie będzie nieszporów. Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ i KUL.
 4. W drugi dzień Świąt Wielkanocny będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej księdza Emanuela Pietrygę, proboszcza z parafii św. Jadwigi w Chorzowie, który wygłosi dla nas Słowo Boże. Będzie możliwość zakupu książki jego autorstwa w cenie 20 zł.
 5. Członków Bractwa Różańcowego zapraszamy na Mszę św. w ich intencji w środę o godz. 18:00.
 6. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. szkolną w czwartek o godz. 17:00.
 7. Rodziny Domowego Kościoła zapraszamy na Mszę św. w ich intencji w piątek o godz. 18:00. Po Eucharystii zachęcamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 8. Na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zapraszamy w sobotę o godz. 7.00.
 9. Członków Bractwa Szkaplerznego zapraszamy do udziału we Mszy św. w ich intencji w sobotę o godz. 8:00.
 10. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Święto Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, będziemy odmawiali Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Kolekta będzie przeznaczona na „Caritas” naszej archidiecezji.
 11. Dziękujemy osobom, które przygotowały kościół i kaplicę na Święta. Dziękujemy budowniczym Bożego Grobu i Ciemnicy. Dziękujemy chórowi „Ex Animo”, ministrantom, szafarzom, kościelnym, organistom, Oazie Rodzin, Dzieciom Maryi, pocztom sztandarowym i wszystkim, którzy zaangażowali się w owocne przeżycie Wielkiego Postu i przygotowanie Triduum Paschalnego. Dziękujemy tym, którzy włączyli się w przedświąteczną zbiórkę darów (wykaz obdarowanych znajduje się w gablotce i w gazetce). Dziękujemy osobom, które ofiarowały kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy także za przesłane nam życzenia świąteczne.
 12. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” w cenie 6 zł. Dzieciom polecamy „Małego Gościa”. Do nabycia także nasza gazetka „W Sercu Jezusa”.
Kochani Parafianie! Drodzy Goście!
Zmartwychwstanie Pana to centralne wydarzenie chrześcijaństwa,
które napełnia nas ufnością,
że jeśli Chrystus zmartwychwstał,
to i my zmartwychwstaniemy.
Niech Ten, który zwyciężył śmierć, piekło i szatana,
obdarzy Was Bożym pokojem i radosną nadzieją,
że będziemy mieli udział w Jego zwycięstwie i chwale.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!
menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia NSPJ Świętochłowice, siedziba: Świętochłowice , Chorzowska 4.