OGŁOSZENIA

III Niedziela Wielkanocna  14.04.2024

 1. Obchodzimy dzisiaj Święto Chrztu Polski. Zostało ustanowione przez Sejm RP dla upamiętnienia Chrztu Polski datowanego na 14 kwietnia 966 roku.
 2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą parafię i składają swoje ofiary w kościele i na konto parafialne.
 3. Dziękujemy osobom, które poświęcają swój czas i dbają o czystość w kościele i kaplicy.
 4. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na opłacenie faktury za opał.
 5. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na remont krypty katedry.
 6. W minioną niedzielę odbyło się liczenie wiernych. W naszym kościele uczestniczyło 1588 osób na 7704 Parafian. Do Komunii  Świętej przystąpiło 1189 osób.
 7. Klerycy i formatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych na kolejne poniedziałkowe spotkanie pt. „Obecność. Chrześcijański trening uważności. Kurs modlitwy głębi (kontemplacyjnej), zwłaszcza dla zabieganych. Szczegółowe informacje na stronie: www.seminarium.katowice.pl oraz FB: facebook.com/jeremiaszwssd. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na kolejne spotkanie jutro. Szczegóły u ks. Karola.
 8. We wtorek o godzinie 16:30 zapraszamy na kolejne spotkanie modlitewne Nowenny Pompejańskiej.
 9. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15:00.
 10. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. W okresie wakacyjnym oraz w kolejnych miesiącach jest wiele wolnych intencji.
 11. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” w cenie 10 zł. Dzieciom polecamy „Małego Gościa” w cenie 7 zł. Do nabycia także nasza gazetka „W Sercu Jezusa” ofiara 1 zł. Zachęcamy także do korzystania z parafialnego
 12. Salezjański Zespół Szkół Publicznych „Don Bosko” w Świętochłowicach – Zgodzie serdecznie zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się w sobotę 20 kwietnia w godzinach od 9.00 do 12.00. Zainteresowani będą mogli zapoznać się z bazą dydaktyczną oraz spotkać się z nauczycielami, absolwentami i uczniami, którzy są najlepszą wizytówką szkoły.
 13. 7 maja br. (wtorek) przypada w naszej parafii dzień archidiecezjalnej wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do modlitwy w ciszy przez całą dobę. Za tydzień rozpoczynamy zapisy wszystkich chętnych, którzy chcieliby podjąć godzinny dyżur.

 

 

 

Rodzina Betańska powstała w parafii NSPJ w Piaśnikach 18 maja 2000 roku. Chęć codziennej modlitwy za kapłanów podjęło wówczas 67 osób. Z każdym rokiem gotowych do modlitwy przybywało. Od 2000 roku do wspólnoty należało 222 osoby. Część osób odeszło do Pana. Przez te wszystkie lata uczestniczymy w pierwsze czwartki miesiąca w Eucharystii w intencji kapłanów oraz w nabożeństwie przed Najświętszym Sakramentem prosząc o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne (szczególnie z naszej parafii). Z okazji 25 - lecia naszej Rodziny Betańskiej zaprosimy do naszej parafii s. Gabrielę i s. Darię. Zapraszamy do naszej Rodziny osoby, które chcą wesprzeć swoją modlitwą kapłanów oraz potrzebę nowych powołań. Zapraszamy. Rodzina Betańska

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia NSPJ Świętochłowice, siedziba: Świętochłowice , Chorzowska 4.