OGŁOSZENIA

Niedziela Chrztu Pańskiego - 09.01.2022

 1. Dziś obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Jest ono wspomnieniem chrztu Jezusa w rzece Jordan oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego.
 2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą parafię i składają swoje ofiary w kościele i na konto parafialne.
 3. Dziękujemy osobom, które poświęcają swój czas i dbają o czystość w kościele i kaplicy.
 4. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na nasz kościół (na bieżące utrzymanie i funkcjonowanie).
 5. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji (na funkcjonowanie instytucji zaangażowanych w apostolstwo słowa, m.in. Radio eM).
 6. Zapraszamy na wspólne Nabożeństwo Kolędowe o godz. 16.00. Zapraszamy szczególnie tych, którzy chcą pośpiewać kolędy.
 7. Zapraszamy młodzież na spotkanie w piątek o godz. 18.45.
 8. Zapraszamy wszystkie dzieci na spotkania Dzieci Maryi oraz Ministrantów w sobotę o godz. 9.00.
 9. W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na rok 2022. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych z okazji jubileuszu małżeństwa czy rocznicy urodzin. Zachęcamy także młodzież, by zamówić Mszę św. z okazji 18 urodzin.
 10. Zapraszamy Parafian na „Msze święte kolędowe” w intencji mieszkańców poszczególnych ulic naszej Parafii. Każda rodzina otrzyma „zestaw kolędowy”, a u ministrantów będzie można odebrać butelkę z wodą święconą (ofiary będą przeznaczone na potrzeby naszych ministrantów). Szczegółowy plan dostępny jest na stronie internetowe parafii, w gazetce parafialnej oraz w gablotce. Trwają  odwiedziny duszpasterskie w domu. Księża umawiają się na bieżąco z rodzinami  (prosimy oczekiwać na telefon). Ofiary kolędowe pragniemy przeznaczyć na malowanie naszego kościoła.
 11. Serdecznie zapraszamy parafian do wysłuchania koncertu kolęd w wykonaniu naszego chóru „Ex Animo” oraz znakomitego gitarzysty Patryka Filipowicza. Koncert odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę 16.01 o godz. 17.30. Podczas koncertu usłyszymy nie tylko piękne kolędy wielogłosowe ale również bardzo ciekawe aranżacje kolęd opracowane na gitarę akustyczną. Po koncercie będzie można zakupić płyty CD wykonawców. Szczegóły na plakatach.
 12. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” w cenie 8 zł (dodatek: kartonowe pudełko na 12 płyt Biblii Audio, które będą w kolejnych numerach). Dzieciom polecamy „Małego Gościa”. Do nabycia także nasza gazetka „W Sercu Jezusa” ofiara 1 zł.
 13. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Fatimy w dniach 18 – 25 września 2022 r. Program jest dostępny w gablocie, na stronie internetowej parafii oraz na parafialnym Zapisy do 16. stycznia włącznie, tylko bezpośrednio u ks. Karola. Zapisy będą przyjmowane w kancelarii parafialnej w poniedziałki 8:30 – 9:30 oraz w niedziele po mszach świętych. Koszt pielgrzymki: 3790 zł + 125 euro + 70 zł transport na lotnisko.

II Niedziela Zwykła - 16.01.2022

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą parafię i składają swoje ofiary w kościele i na konto parafialne.
 2. Dziękujemy osobom, które poświęcają swój czas i dbają o czystość w kościele i kaplicy.
 3. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji (na funkcjonowanie instytucji zaangażowanych w apostolstwo słowa, m.in. Radio eM).
 4. Kolekta w przyszłą niedzielę jako specjalna będzie przeznaczona na nasz kościół (na nowe energooszczędne oświetlenie w kościele).
 5. Serdecznie zapraszamy parafian do wysłuchania koncertu kolęd w wykonaniu naszego chóru „Ex Animo” oraz znakomitego gitarzysty Patryka Filipowicza. Koncert odbędzie się dzisiaj w naszym kościele o godz. 17.30. Podczas koncertu usłyszymy nie tylko piękne kolędy wielogłosowe ale również bardzo ciekawe aranżacje kolęd opracowane na gitarę akustyczną. Po koncercie będzie można zakupić płyty CD wykonawców. Nie będzie dzisiaj nieszporów kolędowych.
 1. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia
  o godz. 15:00.
 2. W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na rok 2022. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych z okazji jubileuszu małżeństwa czy rocznicy urodzin. Zachęcamy także młodzież, by zamówić Mszę św. z okazji 18 urodzin.
 3. Zapraszamy Parafian na „Msze święte kolędowe” w intencji mieszkańców poszczególnych ulic naszej Parafii. Każda rodzina otrzyma „zestaw kolędowy”, a u ministrantów będzie można odebrać butelkę z wodą święconą (ofiary będą przeznaczone na potrzeby naszych ministrantów). Szczegółowy plan dostępny jest na stronie internetowe parafii, w gazetce parafialnej oraz w gablotce. Trwają  odwiedziny duszpasterskie w domu. Księża umawiają się na bieżąco z rodzinami  (prosimy oczekiwać na telefon). Ofiary kolędowe pragniemy przeznaczyć na malowanie naszego kościoła.
 4. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” w cenie 8 zł. Dzieciom polecamy „Małego Gościa”. Do nabycia także nasza gazetka „W Sercu Jezusa” ofiara 1 zł.
menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia NSPJ Świętochłowice, siedziba: Świętochłowice , Chorzowska 4.