OGŁOSZENIA

Odpust Parafialny ku czci NSPJ - 19.06.2022

 

 1. Dzisiaj obchodzimy odpust parafialny ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Michała Kusia, wikariusz w parafii p.w. św. Wawrzyńca w Rudzie Śląskiej – Wirku ( przed laty pracującego w naszej parafii), który w dniu dzisiejszym głosi Słowo Boże i będzie przewodniczył sumie odpustowej.
 2. Parafian i gości zapraszamy na Nieszpory odpustowe o godz. 16.00
 3. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą parafię i składają swoje ofiary w kościele i na konto parafialne.
 4. Dziękujemy osobom, które poświęcają swój czas i dbają o czystość w kościele i kaplicy.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia uroczystości Bożego Ciała: budowniczym ołtarzy, kościelnym, ministrantom, Dzieciom Maryi, paniom katechetkom, dzieciom komunijnym i ich rodzicom, pocztom sztandarowym, organistom, panom niosącym baldachim i służbom porządkowym. Dziękujemy też za świadectwo wiary, wyrażone przez udział w procesji i udekorowanie okien.
 6. Kolekta dzisiejszej niedzieli jako specjalna przeznaczona jest na zapłacenie kolejnej raty za malowanie naszego kościoła.
 7. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Stolicę Apostolską – Świętopietrze.
 8. We wtorek 21 czerwca o godzinie 16:45 zapraszamy na kolejne spotkanie modlitewne Nowenny Pompejańskiej.
 9. W piątek będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w Mszach św. o godz. 8:00 i 18:00, po których odprawimy nabożeństwo eucharystyczne i odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Jezusowemu. W uroczystość nie obowiązuje post piątkowy.
 10. Trwa oktawa Bożego Ciała. Procesje z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła odbywać się będą, od poniedziałku do piątku po Mszach św. wieczornych. Do udziału w Eucharystiach i nabożeństwach w oktawie Bożego Ciała zachęcamy wszystkich parafian a szczególnie dzieci pierwszokomunijne. Działkowców i osoby, które posiadają ogrody, prosimy o zbieranie płatków kwiatów na procesje w dniach oktawy.
 1. Dobiega końca Rok Szkolny i Katechetyczny. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, katechetom i wychowawcom za pracę i poświęcenie na rzecz wychowania naszych dzieci i młodzieży. Zapraszamy wszystkie dzieci przedszkolne oraz szkolne, nauczycieli,  katechetów  i pracowników szkół i przedszkoli w czwartek o    17:00 na Mszę św. z okazji zakończenia Roku Szkolnego.
 2. Dzieci Maryi i Ministrantów wraz z rodzicami zapraszamy na zakończenie roku formacyjnego w piątek o godz. 16:00 przy probostwie. Serdecznie prosimy o dary stołu!
 3. W przyszłym tygodniu rozpoczynają się wakacje. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy udanego wypoczynku i bezpiecznego powrotu do domu. Rodziców, wysyłających dzieci na kolonie i obozy, zachęcamy do przedstawienia kierownictwu sformułowanego na piśmie żądania, by umożliwiono ich dzieciom udział we Mszy św. niedzielnej.
 4. Diakon Michał Zalewski przyjmie święcenia kapłańskie 25 czerwca podczas Mszy Św. o godz. 11:00 w Bazylice NSPJ w Krakowie. Wydarzenie to będzie transmitowane na żywo na jezuickim YouTube.
 5. W niedzielę 26 czerwca będziemy przeżywali uroczystość Prymicji Ks. Neoprezbitera Michała Zalewskiego podczas Mszy Św. o godz. 11:30. Msza prymicyjna będzie transmitowana na żywo na naszym parafialnym YouTube.
 6. W przyszłą niedzielę nie będzie Nieszporów o godz. 16:00. Zwyczajem lat poprzednich zapraszamy na Nieszpory Odpustowe do parafii św. Piotra i Pawła w Świętochłowicach.
 1. Rodziców, którzy chcieliby posłać dzieci do Wczesnej Komunii Św. w przyszłym roku szkolnym prosimy o zgłoszenie się u katechetki, pani Barbary Morcinek.
 2. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” w cenie 8 zł. Dzieciom polecamy „Małego Gościa”. Do nabycia także nasza gazetka „W Sercu Jezusa” ofiara 1 zł. Zachęcamy także do korzystania z parafialnego Facebook`a.
 3. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. w kancelarii parafialnej. Są jeszcze wolne intencje w miesiącach wakacyjnych o godz. 8.00. U księży można zamawiać intencje Mszy świętej, które będą odprawiane podczas urlopów w lipcu i sierpniu poza naszą parafią.
 4. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 2 - 4 lipca. W tym roku pielgrzymka wyruszy bezpośrednio z naszej parafii. Nocleg odbędzie się w Miotku i w okolicy. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii. Koszt: 100 zł/os. Termin zapisów: do końca czerwca.
Na chwilę obecną poszukujemy:
- kierowcy z co najmniej trzyletnim prawem jazdy kat. B na 2 i 3 lipca
- osoby posiadającej uprawnienia do kierowania ruchem podczas pielgrzymki
Prosimy o kontakt z ks. Karolem.
Trwają zapisy dla wszystkich chętnych Parafian chcących wziąć udział w „Dniu Piaśnickim” 4 lipca na Jasnej Górze. W programie:
9:00 - Droga Krzyżowa na Wałach
11:00 - Eucharystia w Kaplicy Cudownego Obrazu
15:00 - Różaniec w kaplicy NSPJ w Bazylice
Zapisy na autokar w zakrystii. Cena: 25 zł. Termin zapisów: do 27 czerwca
menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia NSPJ Świętochłowice, siedziba: Świętochłowice , Chorzowska 4.