Grupy parafialne

OAZA RODZIN 


Każda parafia, aby dobrze spełniała swoje zadanie musi stawać się „wspólnotą wspólnot”. Jej podstawowym ogniwem jest każde chrześcijańskie małżeństwo. Zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach dokonuje się wielki atak na rodzinę, dlatego chcemy mocno przeciwstawić się temu, tworząc w naszej parafii nowe wspólnoty Domowego Kościoła.
Domowy Kościół, popularnie zwany „Oazą Rodzin”, jest gałęzią rodzinną Ruchu Światło-Życie, będącego jednym z nurtów odnowy Kościoła. Założycielem Domowego Kościoła jest Sługa Boży Ks. Franciszek Blachnicki (1921-1987).
W naszej parafii „oaza rodzin” istnieje już od wielu lat. Obecnie 15 małżeństw z różnym stażem małżeńskim tworzy 3 tzw. kręgi. Spotykamy się całą wspólnotą na Eucharystii sprawowanej w naszej intencji w każdy pierwszy piątek miesiąca o godz. 18-tej. Po Mszy Św. adorujemy jeszcze przez chwilę Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Nasze wspólne spotkanie przedłużamy o Agapę (tzn. „uczta miłości” z Nowego Testamentu). Cała oazowa wspólnota wraz z opiekunem grupy ks. Karolem gromadzi się na probostwie przy kawie i ciastku.
Oprócz wspólnotowego spotkania w pierwszy piątek, każdy krąg indywidualnie spotyka się raz w miesiącu, aby sobie wzajemnie pomagać, aby podzielić się troskami dnia codziennego, a także sukcesami i porażkami we wspólnym dążeniu do Boga. Spotkania w kręgu mobilizują do podejmowania starań o to, aby być bliżej Boga i bliżej siebie.
Dbając o rozwój duchowy rodzin nie zapominamy również o rozwoju kulturalnym i fizycznym. Organizujemy wspólnotowe ogniska z pieczeniem kiełbasek oraz weekendowe wyjazdy w góry i nie tylko.

Domowy Kościół to małżeńska droga do świętości.

Jeśli widzicie na tej drodze siebie
zapraszamy i prosimy o kontakt z ks. KarolemZasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia NSPJ Świętochłowice, siedziba: Świętochłowice , Chorzowska 4.